​DHL-stafet 2023

Arrangement; Medlemstilbud
 

​​Tilmeldingsfristen er udløbet.

​​​​​​​​​​​​​​​​​IMG_4338.JPG ​​

Tid og sted

Der bliver i 2023 løbet ​i følgende byer og på følgende dage:

  • ​Aarhus: onsdag den 23. august 2023 i Mindeparken
  • Odense: onsdag den 23. august 2023 på Engen v/Fruens Bøge
  • ​Sønderjylland: onsdag den 23. august 2023 på Stadion Aabenraa
  • Aalborg: onsdag den 30. august 2023 Dyrskuepladsen i Skalborg
  • København: onsdag den 30. august 2023 i Fælledparken ​


Praktisk information​

Hvert hold består af fem løbere, og hvert hold kan stille med maks. 3 heppere fra samme skole. En af deltagerne på holdet skal være holdleder og kontaktperson til GL. Primo august, inden løbet, vil holdlederne få nærmere information om det praktiske.​

Det er også muligt at deltage i walk-/gå-tur på 5 km. Skriv i bemærknings​feltet, hvis I ønsker at deltage på et gåhold.

GL betaler for 2 løbehold pr. skole. For deltagelse ud over 2 hold pr. skole koster det 800 kr. pr. ekstra hold. For ikke-medlemmer er der en deltagebetaling på 500 kr. pr. person. Mangler I en løber, så kontakt sekretariatet, da der kan være medlemmer, som gerne vil løbe med, men som ikke har en skole at løbe med.

Skolen vil blive faktureret, og EAN-nummer skal oplyses ved tilmelding. GL dækker ikke transportudgifter til og fra stafetløbet.

GL vil sørge for GL-løbetrøjer, forplejning (grill menu)​​, opbakning, trøst m.v. Idet det er et GL-arrangement, skal alle deltagere løbe i GL's trøjer. OBS: Inden du tilmelder dit hold, skal du kende størrelse på løbetrøje på dine holdkammerater. Trøjerne fås i størrelserne: DS, DM, HS​, HM, HL, HXL, HXXL.

​Hvis du har spørgsmål til arrangementet, kan du kontakte Hanne Bengtsson i GL's sekretariat.​

Emner:  
Interessent: Medlem